Kam na dovolenou


Rady, tipy a inspirace k určení místa dovolené


Zvažujete, kam letos vyrazit na dovolenou? Nechte se insiporvat. Na webu naleznete řadu tipů, kam se podívat a strávit co nejpříjemnější dovolenou, ať už cestujete za poznáním anebo za odpočinkem. Jistě zde naleznete i místa, kde jste na dovolené ještě nebyli.

Chorvatsko,   Turecko,   Řecko,   Bulharsko,    Egypt,

Thajsko,   Švýcarsko,   Norsko,   Maledivy,   Kuba

Dovolená v Norsku

Norsko - NotodennNorsko si mnozí z nás představují jako divokou přírodu obývanou Vikingy. To už ale dnes vůbec není pravda. Jistě, kouty téměř panenské přírody tu stále najdete, ale mimo to i civilizaci na vysoké úrovni.

Která města navštívit

Norsko - AlesundI když jsou Bergen a Oslo nejznámějšími norskými městy, Norové často označují Alesund za nejkrásnější město. Je zde vysoká koncentrace secesních budov, které byly postaveny po velkém požáru v roce 1904, kdy shořelo velké množství rybářských městeček.

V únoru probíhá ve městě Tromso zimní festival, který zarhnuje lasování a závody sobů.

Norsko - BergenNotoddenu můžete obdivovat obrovské kostely, které postavili Vikingové už ve 14. století – jedná se o impozantní dřevěné stavby.

Přírodní krásy

NorskoNa prvním místě je třeba zmínit fjordy. Ty jsou pro Norsko typické a dokonce jsou i na seznamu světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí také ostrovy Lofoten. Tyto ostrovy jsou uprostřed moře a už zdálky vidíte červené střechy domů z tamních rybářských vesniček.

Jídlo a pití

Z jídla je nejznámější solená treska, kterou Norové vyváží do spousty zemí světa. Dále pak si zde můžete dát sobí maso, a to buď pečené (reinsdyrstek) nebo ve formě guláše (Bidos). Losos je v Norsku nejen chutný ale také levný (přitom obecná cenová úroveň je v Norsku celkem vysoká) a čerstvý! Hodně se v Norsku jedí moruše – do omáček nebo marmelád. A po obědě si můžete dát Aquavit – norskou pálenku z různých bylin a koření.

Dovolená na Maledivách

ŘeckoŘíkáte si kam na dovolenou tak, abyste si užili nádherný podmořský svět na každém kroku, a to ať už při šnorchlování, nebo při pohledu do vody svrchu? Pak zvolte Maledivy. Asijské sousostroví s krásně průzračným mořem.

Korálové útesy, palmy a nádherné pisčité pláže. To Vás čeká na Maledivách. Díky bohatosti místní vody na kyslík, se zde velmi daří korálům, takže zde Vašim očím v průzračné vodě učarují i krásné korálové útesy.

1   2